Melódie Vianoc | Projekt Veselé Vianoce (#4)

Melódie Vianoc | Projekt Veselé Vianoce (#4)

A je to tu! Dočkali sme sa aj poslednej adventnej nedele a s ňou prichádza posledný článok do môjho (podivného) vianočného projektu!

Po Veselovianočnom knižnom tagu a dvoch tematických článkoch o vianočných filmoch a… eh… vianočných knihách (?), ktoré mi pomohli pripraviť a Neliss, Sue, Majka a Lusy (za čo im po tretí raz veľmi pekne ďakujem), tu máme náš posledný spoločný príspevok. V ňom sa trošku povenujeme rôznym krásnym vianočným melódiám. Ktoré vianočné piesne máme najradšej? Z ktorých piesní nám už krvácajú uši? A ktorou pesničkou by sme zachránili svet pred apokalypsou (za predpokladu, že to nebude náš spev, ktorý apokalypsu ešte urýchli)? To všetko sa dozviete v dnešnom článku!

Musíte zaspievať nejakú vianočnú pesničku…

…inak sa otvoria brány pekla a na svet príde apokalypsa.
Aká pesnička zachráni vesmír?

Michelle: Hoci mám rada veľa vianočných pesničiek, nepamätám si príliš ich slová. Celú by som zvládla odspievať hádam len Tichú noc… alebo Vyrástla štíhla jedlička z Mrázika – ale tá je hrozne krátka, takže neviem, či by to stihlo zachrániť svet. :D

Neliss: Sme mŕtvi tak či tak, lebo neviem spievať. Inak by som si asi najskôr vybavila text Last Christmas. Pritom tú pesničku vlastne ani nemám rada! Je len… doterná.

Sue: Pre mňa je to rozhodne pieseň Happy Xmas (The War Is Over) od Johna Lennona. Nesie krásne posolstvo a rozhodne je schopná zachrániť svet.

Majka: Tichá noc. :D Iné mi neprišlo na rozum.

Lusy: Jestli bych musela zazpívat celou písničku, tak je svět bohužel ztracen, protože žádnou neznám. Umím maximálně pár veršů z těch nejznámějších odrhovaček typu Rolničky, protože koledy jsem zpívala naposledy na základce.

Päť piesní, ktoré musia byť na vašom vianočnom playliste, inak to nie sú Vianoce.

Michelle: Počas Vianoc si vždy aspoň párkrát vypočujem české koledy prespievané skupinami Divokej Bill a Tři sestry a zbožňujem ich, lebo sú super veselé a energické. Zahraničné pesničky poznám zväčša vďaka Glee a na playlist by som si dala ich verziu piesní: Baby It’s Cold Outside, Let It Snow, Christmas Wrapping či Extraordinary Merry Christmas. A potom celý album od Billa a Sester! #podvodník

Neliss: Okrem pesničiek z Glee mám jeden osvedčený vianočný mix, ktorý mi každý rok hrá aspoň raz… Počkať, hneď ho vyhrabem… Happy Christmas (War is Over), Do They Know It’s Christmas, It’s Christmas Time Again, My Only Wish (This Year), Bells Are Ringing. *hrdý výraz*

Sue: Budem sa opakovať, ale jednou je určite už spomínaná Happy Xmas (The War Is Over). Väčšinou sú to tie odrhovačky, ako Last Christmas od Wham, alebo All I Want For Christmas Is You. Ale pre mňa sú aj Poďme bratia do Betlema od Tublatanky, či od Mekyho Žbirku a skupiny Lojzo Každý deň budú vraj Vianoce. A ako bonus pridávam Tichú noc, ktorá by zaručene nemala chýba na vianočnom playliste.

Majka: Nemám vianočný playlist. Počúvam, väčšinou pri písaní, len to, čo som si nahodila do prehrávača. Ale spomínam si, že minulý rok som počas písania na Štedrý deň určite počúvala album od Florence and the Machine. Veľmi sa mi vtedy zapáčila pesnička Seven Devils.

Lusy: Last Christmas od Wham!, All I Want For Christmas Is You od Mariah Carey, Let It Snow, Let It Snow, Let It Snow od Deana Martina, Happy Xmas (The War Is Over) od Jona Lennona a Santa Tell Me od Arianny Grande, abych tu klasiku prostřídala něčím novějším.

Vianočná pieseň, z ktorej si už trháte vlasy.

Michelle: Myslím, že už by som nikdy nepotrebovala počuť All I Want For Christmas Is You.

Neliss: Zo všetkých, ktoré znejú už v novembri! A možno z Last Christmas. Lebo, ako som naznačovala vyššie, ide o pesničku, ktorej sa nedá zbaviť.

Sue: Fúha, tak toto je ťažká otázka, ale pri Jingle Bells alebo slovenských Rolničkách neprestávam pretáčať očami, a keď môžem, tak ju prepnem.

Majka: Každý deň budú vraj Vianoce.

Lusy: Tichá noc a nezáleží na tom, jestli je česky nebo anglicky nebo kdo ji zpívá. Tu písničku nesnáším už odmalička.

* * *

Vianočný projekt je teda za nami! Ak sa chcete tiež podeliť o svoj vzťah k vianočnej hudbe, určite nám pod článkom zanechajte komentár. Ja ešte raz (tentokrát fakt naposledy) ďakujem svojim šarmantným asistentkám za pomoc pri tvorbe celého vianočného projektu – bez vás by ma to určite tak veľmi nebavilo. Možno ma to dokonca motivuje k nejakému ďalšiemu projektu, hm hm.

Čo dodať na záver? Zostáva mi hádam už len popriať vám šťastné a veselé Vianoce, prekrásne sviatky a všetko dobré do roka 2020!

Michelle & Neliss & Sue & Majka & Lusy

2 thoughts on “Melódie Vianoc | Projekt Veselé Vianoce (#4)

  1. Ja ďakujem, že si tento projekt vymyslela a trochu mi spríjemnila obdobie adventu. :) A nikdy ma neprestane baviť, aké sú naše odpovede často protichodné. :D

    1. Áno, vo všeobecnosti boli odpovede v týchto príspevkoch pomerne rozporuplné. Ale práve vďaka tomu sa mi ten výsledok páčil, pretože priniesol celkom zaujímavé informácie :D

      A ja som veľmi veľmi veľmi rada, že si sa zapojila, aj že si mi asistovala v ťažkých kreatívnych okamihoch a buď si istá, že ťa zneužijem aj v budúcnosti, ak mi niekedy niečo také hlúpe ešte nepadne :D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *