O autorovi

O autorovi

MichelleVitajte!

Volám sa Michaela, ale ľudia na internete ma ľudia poznajú ako Michelle (alebo skrátene Chelle). Môj prvý kontakt s online svetom nastal počas posledných rokov na základnej škole, keď som objavila čaro blogových denníčkov a SB-čiek. Zároveň s tým som si obľúbila tvorbu počítačovej grafiky, čo ma priviedlo k jej štúdiu na strednej škole.

Od fandenia Harrymu Potterovi a Buffy, premožiteľke upírov som sa prepracovala k aktívnej tvorbe fanartov, ktoré som dlhé roky zverejňovala na svojom grafickom webe (stále existuje, hoci na ňom nie som príliš aktívna). Až v staršom veku som si vďaka slabosti pre upírov obľúbila čítanie a to ma zas dohnalo k vysokoškolskému štúdiu informačnej (knižničnej) vedy.

V súčasnosti žijem v Prahe a pracujem ako knihovníčka v odbornej knižnici (takže magisterský titul mi nezapadá prachom), kde moje nespoločenské správanie nikomu neprekáža. Najradšej sa totiž stretávam s ľuďmi, ktorí žijú stovky kilometrov odo mňa (a nie preto, lebo vďaka tej vzdialenosti ich vidím iba párkrát do roka).

Ak sa práve nevenujem písaniu svojej série Nemŕtvi, trávim čas čítaním fantasy a romancí, sledovaním fantazijných či zábavných seriálov, písaním článkov na blog a tvorbou počítačovej grafiky (hoci teraz sa skôr než na fanarty zameriavam na tvorbu knižných obálok a propagačnej grafiky). Vo voľnom čase rada cestujem a najradšej navštevujem české a slovenské hrady a zámky, o ktorých z času na čas napíšem príspevok na blog.

 

Obľúbené knižné série

 

Obľúbené knihy

 

Obľúbené seriály

 

Obľúbené filmy